Moda na nieruchomości z dala od miejskiego zgiełku

Nowe mieszkania od deweloperów cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Możemy jednak zauważyć pewien zwrot preferencji klientów odnośnie lokalizacji nieruchomości. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania pod miastem w urokliwych małych miasteczkach. Czy można powiedzieć, że nastała swoista moda na lokale mieszkalne z dala od miejskiego zgiełku?

Polacy szukają swojej oazy spokoju

mieszkania siechniceZmiany na rynku nieruchomości są coraz bardziej dostrzegalne. Trend zakupu mieszkań w centrum dużych miast odchodzi powoli do lamusa. Kupujący coraz chętniej nabywają nieruchomości z dala od miejskiego zgiełku. Kiedyś małe miejscowości pod dużymi aglomeracjami były traktowane po macoszemu, obecnie są w kręgu zainteresowania wielu przyszłych nabywców mieszkań z rynku pierwotnego. Potencjał ten dostrzega coraz większa ilość inwestorów. Deweloper ARBET wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów buduje kolejny etap Osiedla Perłowego. Każde mieszkanie na sprzedaż w Siechnicach z poprzednich etapów budowy cieszyło się niezwykłą popularnością i szybko znalazło nabywców. Miejscowość ta całkowicie zmienia swój charakter i staje się bardzo komfortowym miejscem do życia. Cicha spokojna okolica, pobliskie parki, niska zabudowa i liczne tereny rekreacyjne sprawiają, że Siechnice są wymarzonym miejscem do zamieszkania. Siechnice to doskonały przykład postępującej dezurbanizacji w naszym kraju, o której prognozował od dłuższego czasu Główny Urząd Statystyczny.

Mieszkanie poza miastem to opłacalna inwestycja

Nieruchomości poza miastem cieszą się z wielu powodów coraz większą popularnością. Atrakcyjne położenie z dala od hałasu to jednak nie największa zaleta lokalu mieszkalnego w mniejszych miejscowościach. To świetna alternatywa dla osób, które chcą nabyć nieruchomość za dobrą cenę. Stawki za m2 we Wrocławiu oscylują na poziomie 5-7 tys. zł, a za m2 w Siechnicach możemy zapłacić nawet 3900 zł. Tak znaczna różnica w cenie pozwala nabyć poza miastem mieszkanie o zdecydowanie większym metrażu, niż możemy sobie pozwolić kupując lokal we Wrocławiu. Dodatkowo stawki za m2 oferowane w mieszkaniach poza Wrocławiem wpisują się w dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Dzięki temu możemy mieć duże, funkcjonalne mieszkanie idealne dla rodziny w dobrej cenie. To co przemawia na korzyść projektów podmiejskich to też ich rozmiar. Deweloperzy budujący poza miastem stawiają na kameralne osiedla w niskiej zabudowie, które gwarantują ciszę i spokój mieszkańcom. W centrum miast stawiane są wielokondygnacyjne budynki, które oprócz dobrej lokalizacji nie gwarantują komfortu zamieszkania. Moda na lokale mieszkalne pod miastem systematycznie wzrasta, decydując się na zakup własnego mieszkania warto rozważyć tego typu nieruchomości.