Wrocławianie wyprowadzają się do Siechnic. Sprawdź, dlaczego mieszkanie tutaj to marzenie wielu!

Statystyki nie kłamią, Siechnice w zaledwie 4 lata zwiększyły o 20% liczbę mieszkańców. Siechnice przez coraz więcej osób są postrzegane, jako atrakcyjne miejsce do życie. Dlaczego wrocławianie wyprowadzają się do Siechnic? I co sprawia, że nieruchomości właśnie w tym miejscu są tak atrakcyjne? O tym powiemy w dalszej części artykułu.

Siechnice to perfekcyjne miejsce do zamieszkania

O tym, że dezurbanizacja miast to proces systematycznie postępujący alarmuje już od dawna Główny Urząd Statystyczny. Możemy to dostrzec na przykładzie miasta Wrocław, gdzie mieszkańcy coraz chętniej nabywają nieruchomości poza jego granicami. Co jest tego przyczyną? Chęć znalezienia oazy spokoju z dala od miejskiego zgiełku, a także miejsca przyjaznego rodzinie. Nie da się ukryć, że na rosnącą popularność nieruchomości podmiejskich wpływa ich atrakcyjna cena przy zachowaniu wysokiej jakości. Siechnice odnotowały w ciągu ostatnich lat jeden z najbardziej dynamicznych wzrostów ludności w Polsce. Migracja z Wrocławia sprawiła, że gmina Siechnice w ciągu ostatnich 4 lat powiększyła liczbę mieszkańców o ok. 20%! Co sprawia jeszcze, że wrocławianie, tak chętnie kupują mieszkania akurat w Siechnicach? Oto kilka kluczowych powodów:

  • świetna lokalizacja – nieruchomości poza miastem odstraszają Polaków ze względu na kłopotliwą komunikację. Sukcesem Siechnic jest ich kapitalne położenie i skomunikowanie z Wrocławiem. Do miasta możemy dojechać nie tylko samochodem, ale też komunikacją podmiejską i prywatną. Czas podróży to ok. 20-30 minut. Niedaleko centrum miasta znajduje się stacja kolejowa, która umożliwia dojazd do Wrocławia w zaledwie 12-15 minut.
  • skuteczni włodarze – kolejnym ogromnym plusem są bardzo kreatywni włodarze, który uzyskane środki pieniężne inwestują w infrastrukturę i bazę edukacyjną. Siechnice znalazły się też wśród liderów w jakości obsługi inwestorów przez co jest to miejsce, w którym szybko pojawiają się nowe miejsca pracy. W Siechnicach działa samorządowy żłobek, a także publiczne przedszkole. Nie zabrakło tutaj też szkoły podstawowej i gimnazjum. Dodatkowo w mieście znajduje się kompleks sportowy z halą sportową, ścianką wspinaczkową, siłownią i boiskiem do piłki nożnej, siatkowej i koszykówki. Przy szkole podstawowej został stworzony Orlik, który oferuje nowoczesne boisko ze sztuczną murawą.
  • perfekcyjne otoczenieSiechnice wybierają też osoby zainteresowane kontaktem z przyrodą. Lasy siechnicko-kotowickie to prawdziwa gratka dla osób uwielbiających spacery po kompleksach leśnych. W gminie znajdują się trzy jeziora, które stanowią świetne miejsca do wypoczynku na łonie natury. Nie brakuje też licznych ścieżek rowerowych.
  • atrakcyjne nieruchomości – to co przyciąga nowych mieszkańców to bardzo atrakcyjne budownictwo wielorodzinne i jednorodzinne. Deweloper Arbet dostrzegając potencjał Siechnic realizuje tutaj już kolejne inwestycje mieszkalne. Mieszkanie w Siechnicach to gwarancja zakupu przestronnej nieruchomości w niewiarygodnie dobrych cenach, gdyż mkw kosztuje już od 4050 zł! Dzięki temu wrocławianie mogą sobie pozwolić na duży metraż, wysoką jakość za bardzo dobrą cenę. Mieszkanie w Siechnicach to idealne miejsce nie tylko dla rodzin, ale też dla osób, które cenią odpoczynek, relaks i uciekają od wielkomiejskiego zgiełku.